Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Інформація про діяльність Східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України за II квартал 2013 року

       За повідомленням начальника Східної держінспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України Ольги Беззабави від 03 липня 2013 року:

           Східна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України в межах наданих повноважень забезпечує реалізацію державної політики в сфері використання ядерної енергії, додержання вимог ядерної та радіаційної безпеки, ліцензування діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання на території Сумської, Харківської та Полтавської областей.

            На території Сумської області станом на 01.07.13 знаходиться 99 підприємств, організацій та установ, які використовують джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ), в тому числі: в промисловості та науково-дослідних закладах - 26, лікувально- профілактичних установах - 73. Найбільш широко ДІВ використовуються в медичних закладах, які застосовують їх для проведення променевої терапії та діагностики захворювань.

               Східною держінспекцією згідно з затвердженим Держатомрегулювання України планом наглядової діяльності на 2013 рік здійснювався державний нагляд за дотриманням підприємствами, установами та організаціями Сумської області вимог законодавства України, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, умов виданих ліцензій у сфері використання ядерної енергії. У II кварталі 2013 р. Держінспекцією проведено 8 інспекцій підприємств, установ та організацій Сумської області.

               Особлива увага при здійсненні наглядової діяльності приділялась таким питанням:

        - забезпечення фізичного захисту ДІВ;

        - забезпечення радіаційної безпеки та радіаційного захисту персоналу і пацієнтів при використанні ДІВ;

        - забезпечення належної підготовки та перепідготовки персоналу з питань радіаційної безпеки;

        - забезпечення технічного обслуговування ДІВ;

        - підтримання в належному стані системи обліку і контролю ДІВ, тощо.

               За виявленими фактами правопорушень Східною держінспекцією прийняті відповідні заходи впливу до підприємств, організацій та установ, у тому числі, притягнуто до адміністративної відповідальності 2 посадові особи на загальну суму 595,0 грн.

               З метою забезпечення колегіальності та відкритості рішень в Східній держінспекції працює Ліцензійна комісія, яка забезпечує розгляд ліцензійних справ та надає пропозиції щодо прийняття рішення про видачу, відмову у видачі, переоформлення, продовження чи зупинення дії, анулювання і поновлення строку дії ліцензії, а також внесення змін до ліцензії у сфері використання ядерної енергії-використання джерел іонізуючого випромінювання, а саме, генеруючих пристроїв, крім прискорювачів з енергією прискорення більше 1 МеВ.

               У II кварталі 2013 року розглянуто 4 ліцензійних справи підприємств, організацій та установ Сумської області, з них Ліцензійною комісією Східної держінспекції розглянуто 3 справи, Ліцензійною комісією Держатомрегулювання України - 1 справу.

               За результатами засідань Ліцензійних комісій прийняті позитивні рішення щодо внесення змін до 4 ліцензій.

               Стан радіаційної безпеки в Сумської області зумовлений наявністю підприємств, організацій та установ, що використовують радіаційно-небезпечні технології і речовини, і їх впливом на обслуговуючий персонал, населення та навколишнє природне середовище є задовільний.

               Радіаційних аварій на території Сумської області не зафіксовано.