Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Дорожньо-транспортна пригода із загибеллю людей на залізничному переїзді на території Білопільського району Сумської області – надзвичайна ситуація державного рівня

       04 лютого 2014 року о 15:30 біля с. Вири, Білопільского району, на нерегульованому залізничному переїзді, обладнаному світлофором, трапилось зіткнення рейсового маршрутного автобусу «Рута», який рухався по маршруту «Суми – Ганнівка-Вирівська» з приміським пасажирським потягом сполученням «Харків – Ворожба».

       В результаті зіткнення загинуло 12 осіб (з них одна дитина), 6 осіб травмовано. Постраждалим особам надана медична допомога, вони направлені до лікарняних закладів міста Суми.

       Для ліквідації ДТП (надзвичайної ситуації) були залучені сили та засоби Управління ДСНС України у Сумській області, Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни), Управління МВС України в Сумській області, управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації.

       З метою виявлення та усунення причин виникнення надзвичайної ситуації створена спеціальна комісія.

       На місті виникнення надзвичайної ситуації відбулося виїзне засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю Віце-прем'єр-міністра України, голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій О.Ю.Вілкула, голови Сумської обласної державної адміністрації І.О.Яговдика, голови Сумської обласної ради Г.В.Михайленка, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації і територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, задіяних в організації заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, розслідування її причин та надання допомоги потерпілим і сім’ям загиблих.

        Рішенням обласної комісії з питань ТЕБ та НС від 04 лютого 2014 року (протокол № 3) відповідно до Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, затверджених наказом МНС України № 1400 від 12.12.2012, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.01.2013 за № 40/22572, пункту 1.4 (загибель або травмування людей внаслідок дорожньо-транспортних пригод, понад 5 осіб) та відповідно «Національного класифікатора України ДК 019:2010» коду 10162 визначено, як надзвичайну ситуація техногенного характеру унаслідок аварій автомобільного транспорту на залізничному переїзді.

      Відповідно до підпункту 3 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. №368 «Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями», у зв’язку із загибеллю унаслідок надзвичайної ситуації 12 осіб та 6 осіб травмованих, вказану надзвичайну ситуацію попередньо класифіковано як надзвичайну ситуацію державного рівня.

      Керівництвом області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р. № 415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету» прийнято рішення про надання необхідної соціальної та матеріальної підтримки сім’ям загиблих та постраждалим, а також допомоги сім’ям у похованні загиблих унаслідок ДТП, вжито заходи з метою своєчасного вирішення питання Кабінетом Міністрів України щодо виділення коштів із резервного фонду державного бюджету для надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих і постраждалим від надзвичайної ситуації.

     Заходи із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за всіма напрямками координуються управлінням з питань надзвичайних ситуацій, управлінням охорони здоров’я, Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, іншими профільними структурними підрозділами і знаходяться на особистому контролі голови облдержадміністрації.