Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Аналіз перевірки системи оповіщення цивільного захисту Сумської області

        21 вересня 2016 року в період з 9.00 до 13.00 було здійснено технічну перевірку регіональної системи оповіщення з включенням електросирен централізованого запуску, переключенням обласного і районного радіомовлення.

       Враховуючи постійне зниження кількості радіоточок проводового мовлення на території області, з метою забезпечення можливості отримання у найкоротші терміни максимальною більшістю людей оперативної інформації про виникнення небезпеки в області проведена часткова модернізація системи оповіщення. Це дало змогу збільшити територію оповіщення та забезпечити дублювання повідомлень до населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій за допомогою радіостанцій «Слобода FM», які розташовані в містах Суми, Білопілля, Шостка, Конотоп, Лебедин, Тростянець.

       Перевірка регіональної системи оповіщення свідчить, що в цілому вона забезпечує своєчасне доведення сигналів та повідомлень цивільного захисту до підприємств, установ, організацій і населення міста та здатна виконувати покладені на неї завдання.

       Також нагадуємо, що при позаплановому включенні сирен та передачі мовної інформації по електронних засобах масової інформації і вуличних гучномовцях, інформація може мати зміст про загрозу або виникнення різного виду надзвичайних ситуацій.

       Почувши довгий уривчастий сигнал сирен, мешканцям області необхідно включити радіоточки, радіоприймачі які налаштувати на частоту радіостанцій «Слобода FM», (Суми – 88,1 Мгц, Білопілля – 91,6 Мгц, Шостка –107,8 Мгц, Конотоп – 104,6 Мгц, Лебедин – 104,8 Мгц, Тростянець – 104,1 Мгц) та прослухати інформацію. Інформація передається протягом 5-7 хвилин після подачі звукових сигналів та містить зміст про загрозу або виникнення різного виду надзвичайних ситуацій та порядок дій населення у цих умовах.

       Вислухавши повідомлення з питань цивільного захисту, кожен повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками. Також потрібно сповістити про почуте сусідів, особливо людей похилого віку. Кожен громадянин повинен бути підготовленим до дій при виникненні надзвичайної ситуації або події.

       Громадяни! Будьте уважні до повідомлень і сигналів Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. Це врятує Вам, рідним та близьким життя, збереже здоров’я та домівки.