Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

З фахівцями з плавання дитячих оздоровчих таборів, баз відпочинку та рятувальниками рятувальних постів проведений навчальний збір

       Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 16.12.2013 № 512-ОД «Про основні напрямки підготовки і завдання цивільного захисту Сумської області на 2014 рік» під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації Лукашенка С.В. 30 травня 2014 року відбувся навчальний збір з фахівцями з плавання дитячих оздоровчих таборів, баз відпочинку та рятувальниками рятувальних постів Сумської області на тему «Заходи щодо забезпечення попередження загибелі людей на водних об’єктах області у літній період 2014 року, порядок рятування людей на воді, надання першої медичної допомоги, організація пошуку та підняття загиблих».

       У проведенні навчального збору взяли участь представники управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області і Сумської обласної та Сумської міської рятувально-водолазних служб.

       В ході проведення навчального збору були розглянуті наступні питання:

1. Вивчення керівних документів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах.

2. Заходи безпеки при організації відпочинку в дитячих оздоровчих таборах, проведенні екскурсій, походів та змагань

3. Рятування та надання першої медичної допомоги потерпілим на воді та при можливих нещасних випадках (кровотеча, переломи, вивихи, ураження електричним струмом, блискавкою, отруєння грибами, ягодами).

       Учасниками навчального збору були практично відпрацьовані заходи щодо:

користування рятувальними засобами;

рятування та надання першої медичної допомоги потерпілим на воді;

проведення невідкладних реанімаційних заходів при утопленні, здійсненні непрямого масажу серця та штучного дихання.

       За результатами навчального збору було прийнято залік та видані учасникам збору посвідчення щодо проходження курсу навчання «Рятувальники рятувальних постів літніх оздоровчих таборів та баз відпочинку».