Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Виконання заходів щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій у зимовий період, запобігання ушкодженню життю і здоров’ю людей знаходиться під контролем голови Сумської обласної державної адміністрації

З метою забезпечення на регіональному рівні сталого функціонування об’єктів житлово-комунального та дорожнього господарства, соціальної сфери, збереження здоров’я і життя людей в умовах негативного впливу низьких температур головою Сумської обласної державної адміністрації І.О.Яговдиком видане доручення від 30.01.2014 № 3-ОД «Про посилення заходів щодо запобігання випадків обмороження та переохолодження мешканців міст та районів області», а також надані протокольні доручення за результатами проведеної 03.02.2014 апаратної наради при голові Сумської обласної державної адміністрації.

      Районним державним адміністраціям, рекомендовано виконавчим комітетам міських рад, структурним підрозділам облдержадміністрації, територіальним підрозділам в Сумській області центральних органів виконавчої влади доручено вживати усіх, відповідно до вимог чинного законодавства, заходів щодо забезпечення повної готовності комунальних служб до безперебійної роботи та швидкого усунення складних ситуацій у разі їх виникнення, сталого функціонування пунктів обігріву та забезпечення надання своєчасної медичної допомоги особам, що постраждали внаслідок переохолодження. Особливу турботу при цьому необхідно виявити до самотніх громадян похилого віку і дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

      У той же час необхідно забезпечити постійний контроль за станом проходження опалювального сезону, безперебійною роботою житлово-комунального та дорожнього господарства в області, пунктів обігріву на державних пунктах пропуску.

      Враховуючи на досить низьку температуру повітря на сьогодні в області розгорнуто і функціонує 617 стаціонарних пунктів обігріву, які створені в міських і районних адміністраціях, сільських та селищних радах на базі лікувально-профілактичних та медичних закладів органами виконавчої влади та місцевого самоврядування (575 пунктів) та підрозділами управління Держаної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (42 пункти). Для координації дій щодо проведення заходів з мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ускладненням погодних умов, утворені і постійно діють обласний, міські і районні штаби.

      З метою надання екстреної допомоги громадянам, потерпілим від морозу, в населених пунктах утворені і функціонують 408 соціальних патрулів під керівництвом працівників підрозділів управління Держаної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області за участю представників підрозділів управління МВС України в Сумській області, охорони здоров’я, соціального захисту, організації «Червоний Хрест».

      Місцевими органами виконавчої влади, разом з дочірнім підприємством «Сумський облавтодор» для стабілізації руху транспортних засобів, із урахуванням проблемних ділянок та можливих заторів на автомобільних дорогах, визначено та обладнано 18 місць стоянки транзитного транспорту із можливістю тимчасового розміщення 266 одиниць великогабаритних автомобілів. В готовності до застосування знаходиться 574 одиниці снігоприбиральної та спеціалізованої техніки дочірнього підприємства «Сумський облавтодор» та комунальних підприємств. Забезпечено підготовку до роботи та використання у випадку необхідності 4 пунктів обігріву в районі населеного пунктів Юнаківка Сумського району, Бачівськ, Катеринівка Глухівського району та селища міського типу Велика Писарівка.

      Завдяки своєчасно проведеним підготовчим заходам до роботи в зимовий період і постійному контролю з боку керівництва облдержадміністрації всі підприємства, установи та організації працюють у нормальному режимі, автомобільне сполучення між населеними пунктами області та рух автотранспорту в межах міст та селищ міського типу по причинам пов’язаним з ускладненням погодних умов на території області не порушувався.