Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Органи управління Сумської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту готові до забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків у 2014 році

      14 лютого 2014 року під головуванням першого заступника голови Сумської обласної державної адміністрації – голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі - ТЕБ та НС) Чернявського В.І. проведено чергове засідання обласної комісії з ТЕБ та НС з порядком денним «Про заходи щодо забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2014 року».

      На засіданні комісії керівники управлінь, суб’єктів господарчої діяльності та запрошені представники органів управління цивільного захисту м. Суми. Сумського та Лебединського районів обговорили питання готовності об’єктів та систем життєзабезпечення, гідроспоруд Низовської, Маловорожбянської і Михайлівської ГЕС до безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у вісняний період.

      У виступах було зазначено, що катастрофічне підтоплення населених пунктів для території Сумської області не характерно.

      Поряд з тим було акцентовано увагу на те, що при середніх повеневих рівнях води можливе підтоплення окремих населених пунктів, мостів та дільниць автошляхів. Найбільша небезпека підтоплення населених пунктів може виникнути на територіях Шосткинського, Путивльського, Конотопського і Лебединського районів.

      За підсумками обговорення, з урахуванням наданих пропозицій, комісією був затверджений План основних заходів органів управління Сумської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2014 році та прийнято протокольне рішення, у якому визначені заходи та завдання з підготовки до пропуску паводку, визначені терміни виконання заходів та відповідальні виконавці.

      На завершення засідання комісії було проведено тренування обласної комісії з питань ТЕБ та НС, органів управління цивільного захисту міст та районів, обласних спеціалізованих служб ЦЗ за темою «Організація роботи органів управління Сумської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо виконання завдань з безпечного пропуску весняної повені та льодоходу».

      Тренування було сплановано і проведено з метою відпрацювання питань щодо роботи міських та районних комісій з питань ТЕБ та НС, оперативних штабів, сил і засобів спеціалізованих служб із ліквідації наслідків надзвичайних подій та ситуацій спричинених шкідливими діями паводкових вод, організації взаємодії органів виконавчої влади, спеціалізованих служб цивільного захисту, рятувальних підрозділів та підрозділів військових частин в ході проведення аварійно-рятувальних, аварійно-відновлювальних та інших невідкладних робіт, уточнення планів дій органів управління та сил цивільного захисту із проведення протипаводкових заходів.