Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

21 серпня 2014 року відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

       Засідання комісії відкрив і провів заступник голови обласної комісії з питань ТЕБ та НС, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації Калін Олександр Іванович.

       За порядком денним першим питанням розглядався стан підготовки міст, районів, управлінь і об’єднань області до дій в осінньо-зимовий період 2014-2015 рр. та забезпечення заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в цей період. Всім відомо, що ситуація в енергетичній галузі непроста. Тому нагальним є запровадження умов для ощадливого використання природного газу промисловими підприємствами, бюджетними організаціями та підприємствами теплової енергетики, а також створення дієвого механізму контролю за дотриманням всіма споживачами природного газу лімітів споживання цього енергоносія.

       У Сумській області організована та проведена певна робота у цьому напрямку: видане розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 16.06.2014 № 241-ОД «Про підсумки проходження опалювального сезону 2013-2014 років та підготовку галузей економіки до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015років», утворений обласний оперативний штаб з підготовки галузей економіки до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років та затверджений його склад.

       За результатами обговорення першого питання прийнято рішення про:

       затвердження Комплексного плану заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки Сумської області в зимовий період 2014-2015 років;

       своєчасну підготовку і здійснення у повному обсязі заходів, визначених Комплексним планом щодо попередження надзвичайних ситуацій та захисту населення і територій від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в зимовий період 2014-2015 років;

       необхідність розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС стан підготовки об’єктів інфраструктури, паливно-енергетичного комплексу і об’єктів життєзабезпечення, розташованих на підвідомчій території до роботи в осінньо-зимовий період;

       проведення аналізу стану забезпечення протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей, особливо в закладах освіти, соціального піклування, охорони здоров’я і культури. Взяти під особистий контроль виконання заходів покращення стану протипожежного захисту.

       Другим питанням на засіданні розглядався стан виконання заходів щодо обладнання об’єктів підвищеної небезпеки системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.

       В області підлягають обладнанню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення 36 об'єктів підвищеної небезпеки.

       На сьогодні встановленим порядком розроблені технічні завдання для 21 (58%) об’єкта. Робочі проекти розроблені для 19 (53%) об'єктів, а на 6 (16,6%) об’єктах системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення вже змонтовані та прийняті в експлуатацію (нафтобаза ВП «Надежда», філія ПАТ «Вімм-Біль-Данн» - «Буринський завод сухого молока», КП ШКЗ «Імпульс», нафтобаза ТОВ «Ярна-НТ», КП «Сумська маслосирбаза» та ПАТ «Манделіс Україна».

       Протягом І півріччя 2014 року організовані та проведені перевірки 23 підприємств, які підлягають обладнанню такими системами, що складає 64% від загальної кількості об'єктів.

       За результатами обговорення другого питання прийнято рішення про необхідність головам районних державних адміністрацій Сумського, Охтирського районів, рекомендувати міським головам міст Суми, Ромни, Конотоп, Шостка посилити увагу до питань стану цивільного захисту та техногенної безпеки на потенційно небезпечних об’єктах та вжити невідкладних заходів щодо усунення виявлених порушень законодавства у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки, розглянувши ці питання на засіданнях місцевих комісій з питань ТЕБ та НС.

       Крім того, для здійснення заходів щодо знешкодження виявлених вибухово-небезпечних предметів на території Сумської області, комісія вирішила питання щодо виділення Міжрегіональному центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни) з регіонального матеріального резерву дизельного пального.