Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

18 лютого 2021 року під головуванням очільника Сумської обласної державної адміністрації Василя Хоми відбулося чергове засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

       На порядку денному засідання комісії розглядалися наступні питання.

       І. Про підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту у 2020 році та визначення основних завдань на 2021 рік.

       Було заслухано інформацію директора Департаменту цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації Олександра Милаша та першого заступника начальника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Андрія Олейнікова про хід реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту населення взяти до відома.

       ІІ. Про затвердження Плану заходів місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади Сумської області щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2021 році.

       Спеціалісти Сумського обласного центру з гідрометеорології повідомили, що завдяки погодним умовам осені та грудня 2020 року на більшості річок області зафіксовано низький рівень води, на окремих річках утворилося маловоддя.

       У січні 2021 року, за рахунок опадів та відлиги, водність річок дещо збільшилась. Максимальні рівні води весняного водопілля цього року на річках будуть вищими за минулорічні показники. За нормальних погодних умов у березні-квітні передбачаються рівні води близькими до норми або нижчими за неї – у річках Сула, Ворскла, Псел і нижчими за норму – на річках басейну Десни.

       За попередніми оцінками у період весняного водопілля і льодоходу масового досягнення річковими водами небезпечних відміток не очікується. Відбуватиметься затоплення понижених заплавних територій та об’єктів. Небезпечної дії високих річкових вод та льодоходу не очікується. 

      Але, зважаючи на стан русел річок (зарегульованість чисельними ставками, заростання очеретом) спеціалісти передбачають локальні підтоплення місцевим стоком на окремих понижених прируслових ділянках під час танення снігу.

      Комісією було затверджено План заходів місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади Сумської області щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2021 році.

       ІІІ. Про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах Сумської області до прийняття відпочиваючих.

       Головам районних державних адміністрацій, сільським, селищним, міським головам територіальних громад було рекомендовано укласти угоди на утримання комунальних рятувально-водолазних служб та виконання рятувально-водолазних робіт, спланувати у місцевих бюджетах на 2021 рік видатки на утримання рятувально-водолазних служб, а також забезпечити створення належних умов для відпочинку населення на водних об’єктах з виконанням всіх заходів для збереження життя та здоров’я людей.

      ІV. Про результати перевірок об’єктів підвищеного ризику.

       Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Головному управлінню Національної поліції в Сумській області спільно з органами місцевого самоврядування було рекомендовано продовжити роботу щодо виявлення та перевірки дитячих будинків сімейного типу, надавачів соціальних послуг недержавного сектору з тимчасовим або постійним проживанням громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин, а також приватних дошкільних навчальних закладів на території Сумської області.