Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Сумщина бере участь у проведенні заходів п’ятої державної інвентаризації радіоактивних відходів

       Після аварії на ЧАЕС в Україні утворилися величезні об’єми радіоактивних відходів (РАВ), до яких періодично додаються радіоактивні відходи, що накопичуються внаслідок експлуатації АЕС і інших видів діяльності підприємств, установ та закладів, які у процесі виробництва і своєї діяльності можуть використовувати, відповідно до вимог чинного законодавства, джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ).

          Тільки на території Сумської області, за інформацією Східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України, знаходиться біля 100 підприємств, організацій та установ, які використовують джерела іонізуючого випромінювання, у тому числі в промисловості, науково-дослідних закладах та лікувально-профілактичних установах.

        Крім того, нажаль, не виключені на 100% відсотків у наш час факти незаконної експлуатації необлікованих ДІВ та незаконного їх обігу. Тільки у цьому році на територіях митних прикордонних постів, розташованих у Сумській області, сталося 2 випадки вилучення радіоактивних предметів у громадян, що перетинають кордон на автомобільному транспорті.

       Тому, дотримуючись основних принципів державної політики у сфері поводження з РАВ щодо пріоритетності захисту життя і здоров’я населення, захисту навколишнього природного середовища від впливу радіоактивних відходів та враховуючи пріоритетність забезпечення державного регулювання поводженням з РАВ, гарантування надійної їх ізоляції, управлінням з питань надзвичайних ситуацій Сумської облдержадміністрації було підготовлено і 09 липня 2013 року організовано проведення розширеного засідання обласної комісії, утвореної розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 18.05.2013 № 198-ОД «Про проведення п’ятої державної інвентаризації радіоактивних відходів у Сумській області».

          Засідання комісії відбулося під головуванням заступника голови Сумської обласної державної адміністрації Яговдика І.О. та за участі начальника Східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Державного комітету ядерного регулювання України Беззабави О. В., начальника регіонального центру обліку радіоактивних відходів Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон»» Чудновського Д.К. та начальника служби радіаційної безпеки та охорони навколишнього середовища Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон»» Рябухіна В.І.

          За результатами доповідей начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Сумської обласної державної адміністрації Каліна О.І. та начальника Головного управління Держсанепідслужби у Сумській області Псарьова В.М. комісія прийняла рішення щодо практичної реалізації заходів по проведенню інвентаризація радіоактивних відходів та реагування на незаконний обіг ядерних та інших радіоактивних матеріалів на території Сумської області.