Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Проведено командно-штабне навчання

       Відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації 15 серпня 2013 року під керівництвом першого заступника голови Сумської обласної державної адміністрації, голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чернявського В.І., проведено позапланове командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту міста Суми, Сумського району та ПАТ «Сумихімпром» за темою: «Дії органів управління, сил цивільного захисту м. Суми, Сумського району та ПАТ «Сумихімпром» щодо локалізації та ліквідації техногенної аварії на хімічно небезпечному об’єкті».

       Доцільність проведення зазначеного заходу обумовлена тенденціями ускладнення техногенної безпеки на потенційно небезпечних об’єктах, перш за все – хімічно небезпечних, у зв’язку зі зношеностю технологічного обладнання та вичерпаними термінами його експлуатації.

       Тому поряд з проведенням запобіжних заходів щодо виникнення подібних надзвичайних ситуацій не аби яка увага приділяється питанням оперативного реагування на них, проведення комплексу заходів із локалізації та ліквідації наслідків техногенних аварій, мінімізації збитків, збереження життя та здоров’я громадян.

       Саме ця низка учбових питань відпрацьовувалася в ході зазначеного навчання, на якому перевірена реальна ступінь готовності органів управління і сил цивільного захисту м. Суми, Сумського району та ПАТ «Сумихімпром» щодо проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт в осередку та зоні хімічного зараження, до яких було залучено 184 чоловік особового складу та 41 одиниця автомобільної, інженерної та спеціальної техніки.

       Треба зазначити, що практичне виконання поставлених учбових завдань підтвердило готовність залучених аварійно-рятувальних підрозділів, підрозділів постійної готовності до дій за призначенням. Професійно діяли підрозділ воєнізованого газо-пожежорятувальний загін ПАТ «Сумихімпром», відділення радіаційного та хімічного захисту Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни), підрозділи управління ДСНС України у Сумській області, що безпосередньо працювали в осередку аварії, а також бригади швидкої медичної допомоги обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

       В ході навчання були відпрацьовані питання оповіщення населення міста і району, проведення евакозаходів із зон можливого хімічного зараження. Були виявлені недолики, по усуненню яких надані доручення відповідальними посадовим особам.

       Всі питання, яки ставилися за мету навчання, відпрацьовані у повному обсязі.

       Відповідно із дорученням керівництва області місцевими органами виконавчої влади, на території яких функціонують промислові об’єкти, що використовують у виробництві небезпечні хімічні речовини, проведені або сплановані аналогічні навчання.