Департамент цивільного захисту населення

Сумської обласної державної адміністрації  

40009, м. Суми, вул. Шевченко, 9
тел.(0542) 22-11-89; 61-14-97 (факс); 61-17-18 (кадри).
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Забезпечення безпеки людей під час виникнення надзвичайних ситуацій є одним із головних завдань

       У Сумській області є ряд небезпечних об'єктів і територій, становище яких потребує вирішення екологічних проблем, пов'язаних з небезпекою для населення. Це об'єкти, на яких або навколо яких існує проблема щодо забруднення довкілля, включаючи об'єкти, які виробляють, використовують і зберігають хімічні, радіоактивні, біологічні речовини, у т. ч. шламонакопичувачі, золовідвали, цвинтарі, скотомогильники та інші, а також ті, що можуть зазнати зсувів, підтоплення.

       Стан навколишнього природного середовища Сумської області в порівнянні з минулими роками характеризується як відносно стабільний. Аналіз обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в порівнянні з минулими роками свідчить про їх незначне збільшення, що обумовлено стабілізацією роботи промислових підприємств, збільшенням обсягів виробництва.

       Забезпечення безпеки людей під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру як у мирний час так і в особливий період є одним із важливих завдань евакуаційних комісій і може бути вирішено шляхом організації своєчасного оповіщення людей про надзвичайні ситуації та проведення своєчасної їх евакуації у безпечні райони.

       Тому з метою поглиблення рівня знань нормативно-правових актів щодо планування і проведення заходів з евакуації населення, надання допомоги місцевим органам виконавчої влади і керівникам місцевих евакуаційних комісій з питань розробки плануючих документів, доведення основних завдань та методики роботи обласної евакуаційної комісії і евакоорганів в містах і районах області згідно з розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 07.12.2012 № 496-ОД «Про основні напрямки підготовки і завдання цивільного захисту Сумської області на 2013 рік» та відповідно до Плану роботи обласної евакуаційної комісії на 2013 рік у приміщенні управління з питань надзвичайних ситуацій Сумської облдержадміністрації з особовим складом обласної евакуаційної комісії та головами районних та міських евакуаційних комісій 29 листопада 2013 року було проведено навчально-методичне заняття з питань організації проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період.

       Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Сумської обласної державної адміністрації - перший заступник голови обласної евакуаційної комісії Олександр Іванович Калін, розпочинаючи заняття, акцентував увагу на ролі голів районних і міських евакуаційних комісій у організації і контролі за виконанням заходів щодо розроблення Планів евакуації та Планів приймання і розміщення евакуйованого населення в особливий період.

       В ході заняття були доведені вимоги Кодексу цивільного захисту України і інших нормативно-правових актів щодо забезпечення та проведення евакуаційних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, поставлені основні завдання по роботі обласної евакуаційної комісії і евакоорганів в містах і районах області з питань організації проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період.